Fındık Hasad mevsimi başladı

2019 fındık hasat mevsimi fındığın başkenti ve dünyaca ünlü Giresun kalite fındığın yetiştiği Giresun da başladı bizde devri alem belgesel programı İKTAV Belgesel yayıncılık www.iktav.com olarak vatan yahut fındık belgesel çekimlerimize Fındık bahçelerinde devam ediyoruz. www.devrialem.tv olarak fındık bahçelerinde canlı yayınla fındık toplamaya başladık.

Yıllar önce bahçeleri diken atalarımız İçin dua edip Fatiha okuyarak fındık toplamaya başlayalım.

Fındık bahçelerinde fındık toplamaya başlamadan fındık bahçelerini zor şartlar Altında aç aruk ve büyük sıkıntılar içinde yüzlerce yıl önce dikip bizlere emanet eden ata dede ana ve baba mezarlarını ziyaret edip, onların ruhuna Fatiha okuyup dua ederek fındık toplamaya başlamalıyız diye düşünüyorum,

Sizlerin düşünce ve tavsiyeleri nedir?

Keşke yayla şenlikleri gibi fındık toplamaya başlama bayramları yapıp atalarımız İçin mevlit ve kuran hatimleri okutabilsek.

Fındık toplama bayramı ve şenliği vesilesi ile torunlarımız memleketlere gelir fındık toplamayı severler.

Giresun’un en değerli fındıklarının yetiştiği yerlerden biri olan ata dede memleketim dünyaya 1960 yılı karakış ayında gözümü açtığım babam Anam ve halamla en güzel çocukluk yıllarımın geçtiği Espiye ilçesi Soğukpınar beldesi tarihi Bayramoğlu nahiyesi ile ilgili hazırladığım belgeselle sizleri baş başa bırakıyorum.

Bir yanıt yazın