Sakarya Meydan Muharebesi Ödül Töreni

Avrasya Gazete Radyo Televizyon Derneği ve Gebze Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği “Tarihimi Öğreniyor, Tabiatı Seviyorum Sakarya Meydan Muharebesi’nin önemi ve Şehitliklerin Gençlere Tanıtılması” sosyal sorumluluk projesi kapsamında Gebze bölgesindeki lise öğrencilerinin katıldığı Sakarya Meydan Muharebesi konulu şiir ve kompozisyon yarışması sonuçlandı.

Gebze bölgesinde eğitim veren devlet liselerinde okuyan çok sayıda öğrencinin yoğun ilgi gösterdiği şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi. Kompozisyon yarışmasında Kanuni SBL öğrencisi Tuğçe Albayrak “Melhame-i Kübra” başlıklı yazısıyla birinci oldu. İkinci Ticaret Odası Vakfı MTAL öğrencisi Ahmet Erzincan’ın “Üçüncü Gözlerden Sakarya’m” yazısı olurken, üçüncü ise Gebze AİHL öğrencisi Halide Elden’in, “Nazende Belde” yazısı oldu.

Şiir kategorisinde ise birinciliği ÇİB Ali Nuri Çolakoğlu MTAL öğrencisi Emre Özdemir’in “Sakarya’m” şiiri aldı. İkinciliği Süleyman Demirel AL öğrencisi Seval Aydın’ın” Sakarya” şiiri alırken, üçüncülüğü ise Gebze MTAL öğrencisi Kader Yılmaz’ın “Ölmeye Hazırdı Türk Askeri” şiiri aldı.

ÖĞRENCİLERE ÖDÜL VERİLDİ

Dereceye giren öğrenciler Gebze Milli Eğitim konferans salonunda düzenlenen törenle ödüllerini aldılar. Bizlerde düzenlenen ödül töreninde yer alarak, öğrencilere yönelik konuşma gerçekleştirdik. AGRT oalrak öğrencilerimize çeşitli ödüllerin yanı sıra, belgesel yayıncılık tarafından hazırlanan İl İl Kahramanlık Türküleri ve Türk Marşları kitabı ile Gebze bölgesi ansiklopedi kitabı hediye ettik. Törenden önce İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı ile ortaklaşa yürüttüğümüz “Tarihimi öğreniyor, Tabiatı Seviyorum Sakarya Meydan Muharebesi’nin Önemi Ve Şehitliklerin Gençlere Tanıtılması” projesi kapsamında hazırlanan “Gordion’un Düğümü Sakarya Meydan Muharebesi” belgeseli ilk kez törene katılan Gebze Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, Şube Müdürü Mahmut Aşıkoğlu, jüri üyeleri ve proje kapsamında okullarda seminer veren öğretmenlerin katıldığı törenle izlendi.

SEMİNER VEREN ÖĞRETMENLERE PLAKET

Proje kapsamında okullarda düzenlenen seminerlerde seminer veren öğretmenlere AGRT Derneği tarafından teşekkür plaketi sunarken, dereceye giren öğrencileri bir kez daha tebrik ediyor ve eğitim hayatlarında başarılar diliyorum. Önemli olan Gök Kubbe de hoş bir seda imiş.

Teşekkür plaketi alanlar:

Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, Şube Müdürü Mahmut Aşıkoğlu, Murat Kaban, Hasan Yağmurkaya, İsa Bayrak, Abdullah Demir. Yunus Aktaş ,Özgür Yürekli, Ali Temizel, Fuat Binici, Özlem Ayhan’a projeye katkılarından dolayı plaket taktim edildi. Tören  toplu hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

Bir yanıt yazın